A kézsebészethez akkor kerültem közel, amikor a diplomaszerzés előtt egy németországi ösztöndíj keretében egy kézsebész orvoscsoport klinikai kutatásainak koordinálásával bíztak meg a Heidelbergi Egyetemen. Ezt a munkát összesen majd három éven át tudományos munkatársként folytattam.
A szakorvosképzés évei során (ami szintén a Heidelbergi Egyetemen történt) a kézsebészeten túl az ortopédia és baleseti sebészet minden egyéb területével is foglalkoztam, ám a kéz iránti érdeklődésem végig megmaradt.
Az ortopédia-traumatológia szakvizsga megszerzése után Heidelberget elhagyva három évig a kézsebészet egyik legfontosabb németországi centrumaként jegyzett Bad Neustadt-i Kézsebészeti Klinikán dolgoztam. Itt köztudottan olyan mennyiségű és komplexitású kézsebészeti esettel szembesülnek az ott dolgozók, ami külföldről is oda vonzza a fejlődni vágyó fiatal kollégákat. Egy nagyszerű nemzetközi csapat részévé váltam, ami azóta Németország és Európa szerte szétszóródott ugyan, de a tagok közti kapcsolat azonban máig élő maradt.
Közben fokozatosan összegyűlt annyi külföldi szakmai tapasztalatom, hogy az eredeti terveknek megfelelően végre visszatérjek a hazámba, és itthon kamatoztassam a megtanultakat. Először egy évig havi váltással Németország és Magyarország között ingáztam: ekkoriban Németországban a Baden-Baden-i székhelyű Középbaden-i Klinikum kézsebész részlegének szakorvosaként dolgoztam, Magyarországon pedig a Rodler-Med csapatának tagjaként „akklimatizálódtam” ismét a hazai szakmai világban. Közben 2023 novembere óta a Semmelweis Egyetem Ortopédiai Klinikájának kézsebészeti feladatait is ellátom.
A munkám során az a célom, hogy a hazai kézsebészeti tevékenységem olyan irányelvek mentén és színvonalon történjen, mint ahogy azt külföldön megismertem, hogy a kint megszerzett tudásom a legkiválóbb magyar szakemberektől tanulva folyamatosan gazdagodjon, és hogy a magyar betegek ellátása végső soron egyenértékű legyen Európa egyik legfejlettebb régióinak szakmai standardjával.
magyar, angol, német