Kecskeméten született, ahol az általános és középiskolai tanulmányait is végezte. Szülei mindig is fontosnak tartották, hogy tanulmányaiban kiemelkedően teljesítsen, és ezáltal később egyetemre járjon. A Budapesti Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Karára való felvétel híre nagy öröm volt számára, hiszen végre azokra a témákra koncentrálhatott, amelyek igazán érdekelték.
Tanulmányai során lenyűgözte az emberi test komplex működésének tanulmányozása, így az abszolutórium után még 3 évig az egyetemen tanította a kezdő orvostanhallgatókat. A tanítás mellett egyéb kutatómunkát is elkezdett végezni, egyrészt a daganatkutatás témájában, másrészt pedig az Idegsebészeti Tanszéken. Az agy és a gerinc iránti érdeklődése ekkor alakult ki, bár legbelül mindig is sejtette, hogy a jövőben részletesebben szeretne foglalkozni ezekkel a szervekkel. Tudományos munkájának középpontjában az idegsebészet témája áll, számos hazai és nemzetközi cikk szerzője.
A minimálisan invazív gerincsebészeti technikák fejlesztése és alkalmazása a fő érdeklődési köre, amelyek potenciálisan segíthetnek a betegeknek elkerülni a nagyobb műtéteket. Munkája során igyekszik minél több beteggel kapcsolatba kerülni, hiszen véleménye szerint a tudás fejlesztéséhez elengedhetetlen, hogy a páciensektől tanuljunk.
Az általa kezelt leggyakrabban előforduló esetek az alábbiak:
A páciensnek érdemes magával hoznia minden korábbi dokumentumot, ami a panasszal kapcsolatos, ideértve a CT és/vagy MR vizsgálatok eredményeit (intézményünkben lehetőség van ezen vizsgálatok elvégzésére is). A gerincsebészeti vagy idegsebészeti szakvéleményt megelőzi egy betegvizsgálat, továbbá a dokumentáció áttekintése, így pontos képet kaphatunk a páciens panaszáról, és szükség esetén megkezdődhet a kezelés.